Informace k novému systému třídění odpadů

15.11.2017 11:38

Od 1. 1. 2018 město Morkovice - Slížany zavádí nový způsob třídění odpadů, kterého se občané mohou dobrovolně zúčastnit. V současné době se dokončuje označení popelnic čárovými kódy. Označeny budou všechny popelnice, ale účast v tomto programu je dobrovolná.

Evidování popelnic

Jistě si říkáte, k čemu je dobrý čárový kód na Vaší popelnici. Záměr je takový, že při každém vysypání popelnice popeláři načtou čtečkou kódů příslušný kód a tím získáme data o vytížení popelnic. Jsme přesvědčeni, že nám tyto data napoví, kde je prostor pro zlepšení.  Dále tyto informace poslouží k posouzení, zda plánované změny po zavedení přinesly nějaké ovoce, dále si budeme schopni spočítat, zda náhodou zbytečně nepřeplácíme svoz odpadů a také budeme moci ocenit domácnosti, které třídí odpady a zároveň mají málo odpadů, protože např. nekupují balené vody.

Cílem evidování nádob není kontrola jednotlivých domácností, kdo dává moc popelnic, ale sběr dat, na jejichž základě bude možné občany ocenit a činit rozhodnutí pro následnou optimalizaci systému.

Pokud Vás zaváděné změny zaujaly a není Vám vše jasné, doporučujeme pořad MOJE ODPADY. V pořadu je celkem pěkně a hlavně srozumitelně vysvětlena problematika odpadů. Pořad naleznete na Yotube nebo Faceboku. Úvodní slovo, nový systém sběru odpadů, třídění v bytových domech

 

 

 

 

Zpět