Noc divadel ve Slováckém divadle

20.11.2017 11:37

Sobotní zájezd 18. listopadu, který pořádala kulturní komise města Morkovice pro naše občany do Slováckého divadla, byl nezapomenutelný zážitek…Slovácké divadlo spojilo Noc divadel s prohlídkami zákulisí.

Představení Nájemníci, prohlídky zákulisí, zkoušku kostýmů i ochutnávku jídel připravených herci si v sobotu při Noci divadel užili návštěvníci Slováckého divadla. Uherskohradišťská scéna se k celoevropské akci připojila už popáté.

Program byl zahájen ve Slováckém divadle v 19:00 společným potleskem, který se ve stejnou dobu uskutečnil i v dalších evropských divadlech. Potom se rozeběhla komedie Nájemníci a po jejím skončení diváky čekal bohatý, dlouhý, noční program.

Úspěšnou komedii Nájemníci hraje divadlo už pátým rokem a má za sebou přes 80 repríz. Po jejím skončení se diváci setkali s režisérem Zdeňkem Duškem, který jim předvedl, jak scény, které právě viděli, vznikaly. Publikum se tak přímo v akci setkalo i s dalšími profesemi, bez kterých by žádné představení nemohlo proběhnout, tedy s garderobiérkami, vlásenkářkami, rekvizitářkami a dalšími.

Lidé nahlédli v doprovodu herců i do zákulisí. V nahrávacím studiu si mohli pořídit zvukový záznam známé písničky, na dalších místech si vyzkoušeli paruky, klobouky a kostýmy. Ve foyer divadla hrála živá hudba, v jejímž doprovodu herci předvedli speciální stepařské číslo. Návštěvníky čekali také kulinářské speciality z hereckých kuchyní.

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. V České republice se Noc divadel poprvé uskutečnila v roce 2013.

 

Zpět