Krajský obranářský speciál - 1. ročník

26.08.2017 09:08

V areálu Kynologického spolku Morkovice se v sobotu 26.8.2017 konal 1. ročník závodu ve sportovních obranách. Soutěžilo se dle platného zkušebního řádu pro sportovní kynologii a to v kategoriích ZM, ZVV1, SPr1, SPr2, SPr3. Vrcholem celé akce byla kategorie speciálních obran, kde se psi setkali se třemi situacemi, které normálně se svými psovody necvičí. První disciplínou bylo vyslání psa na tzv. revír, kde normálně podle zkušebního řádu vyštěkává figuranta za maketou, nyní jej měl najít a vyštěkat ve stanu. Dále měl závodící pes zadržet figuranta při výtržnosti pod párty stanem, kde figurant kladl odpor a snažil se psu v zadržení zabránit házením různých předmětů okolo sebe. A třetí disciplínou bylo zadržet utíkajícího figuranta přeskokem přes kartonové krabice. Někteří pejsci si krabice oběhli a figuranta zadrželi bez nějakých skoků, jiní skákali ukázkově, doslova jako komisař Rex ze známého televizního seriálu. Akce se nakonec z 24. přihlášených účastnilo 22. psů různých plemen, nejčastěji belgický ovčák malinois a německý ovčák, ale byl k vidění i boxer, dobrman a stafordšírský bulterier. Po celou dobu se bylo na co dívat a psi podávali nádherné výkony. Počasí bylo dopoledne k závodu vhodnější, odpoledne již sluneční paprsky dávaly závodníkům zabrat, ale všichni závod dokončili bez újmy. Na akci přišlo také několik diváků a i se závodníky bylo v areálu okolo 50ti lidí.

Za vydařenou akci bych chtěla poděkovat pomocníkům z našeho Kynologického spolku Morkovice, pomocníkům z Kynologickému spolku Chropyně, figurantovi Marcelovi Marečkovi, rozhodčímu Jaroslavu Matulovi, městu Morkovice – Slížany, Moravskoslezskému kynologickému svazu, chovatelské stanici Irit Bohemia, výrobcům krmiva pro psy Juko petfood s.r.o., Bardog, Vitakraft a v neposlední řadě také Lomidog – Bc. Bohuslava Šibalová.

Děkujeme všem účastníkům za krásnou sobotu a těšíme se na příští ročník!

Bc. Lenka Štěpánková

 

Zpět

Fotogalerie: Krajský obranářský speciál - 1. ročník

/album/fotogalerie-krajsky-obranarsky-special-1-rocnik/a089-jpg/ /album/fotogalerie-krajsky-obranarsky-special-1-rocnik/a438-jpg/ /album/fotogalerie-krajsky-obranarsky-special-1-rocnik/dsc06997-jpg/ /album/fotogalerie-krajsky-obranarsky-special-1-rocnik/dsc07016-jpg/ /album/fotogalerie-krajsky-obranarsky-special-1-rocnik/dsc07134-jpg/